Róbert Koltai

7,7
641 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Róbert Koltai

K. Sejdy "C.K. Dezerterzy" jak i w filmie pod tym samym tytułem Chudej jest Czechem. Czemu więc w "Złocie dezerterów" służy razem z Benedekiem we węgierskiej armii? To, że obaj aktorzy są Węgrami, jeszcze o niczym nie świadczy. Chyba że reżyser nie miał innego pomysłu na postać Chudeja w tym filmie.

geralt_z

W książce nazywa się Hładun i jest Ukraińcem.

gambulator

Przyznaję, mój błąd. Może dlatego, że pierwszy raz książkę czytalem bardzo dawno.

P.S. Sprawdziłem. Nie Ukraińcem ale Rusinem.
Cytat: "Był to młody jeszcze Rusin, Iwan Hładun, którego egzystencja w kompanii nie zwracała jakoś uwagi."

geralt_z

Cóż, może po tym jak Niemcy zajęli Czechosłowację niezbyt mu odpowiadało życie pod szwabskim nadzorem i uciekł na Węgry. Tam mógł spotkać Benedeka, który wciągnął go do wojska.

Nightwing_2

Jeśli tak, to wpadł z deszczu pod rynnę, bo – w filmie – węgierska armia jest również pod tym nadzorem.

geralt_z

A dobry wojak Szwejk w jakiej armii służył ?

dymitr_76

W tej samej: K.u.K. Infanterie (cesarsko-królewskiej armii) austro-węgierskiej najjaśniejszego pana Franca-Józefa Habsburga.

geralt_z

W Złocie... Kania się pyta "On tutaj przecież to Czech" ! Postać jest cwaniakiem co w CK ICH WEIST NICHT, w Złocie cały czas ma sraczkę.....jakoś się do armii węgierskiej dostał!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones